Optimalizace Google AdWords
ing. Václav Fiala

"Ať už na internetu prodáváte cokoliv, nabízíte-li jakoukoliv službu, přivedu na Váš web návštěvníky. Zvýším návštěvnost vašeho webu. Vím, jak účinně a levně toho dosáhnout."

Kontaktní info

Ing. Václav Fiala

Telefon: 377 422 018

Mobil: 602 261 218

Mail: fiala@vfiala.cz

Bezpečnostní kód::
security code

Prosím, zadejte bezpečnostní kód:

Odeslat

Jak rozjet – nastartovat eshop.

Jak rozjet a optimalizovat eshop aby prodával a vydělával ?

Máte eshop, je spuštěn, má nastaveny všechny potřebné parametry, je naplněn zbožím.

Můžte začít prodávat!  Máte ale komu ? Odkud do eshopu přivedete zákazníky?

Aby Váš eshop prodával, musí splňovat tři základní podmínky.

 1. Eshop musí být snadno k nalezení, návštěvníci internetu se o něm musí dozvědět.
 2. Při návštěvě musí eshop  okamžitě návštěvníka zaujmout, jinak návštěvník odejde.
 3. Eshop musí návštěvníka přinutit  k akci, aby udělal nákup, poslal poptávku, dotaz na zboží, nebo “jen”  poskytnul email výměnou např. za slevový kupón, za zasílání novinek, atd.

Jak nastavit marketing Vašeho eshopu ?

Máte eshop se skvělým zbožím?  Chcete prodávat zboží, co by si každý rád koupil.  Ale lidé o Vašem eshopu možná ani neví a tak u Vás nenakupují. Asi Vašemu eshopu něco chybí.

 • Pro  eshop je důležité aby byl optimalizován pro vyhledávače a to nejenom na jedno klíčové sousloví, ale na celou škálu klíčových slov popisujících celý sortiment eshopu. A právě se zvyšováním návštěvnosti z vyhledávačů má mnoho eshopů nemalé problémy, protože SEO řeší jednorázově a neuvažují SEO i v dalších souvislostech.
 • Každý eshop dnes potřebuje PPC reklamu, zejména Google AdWords.  Váš eshop by Google AdWords také měl využívat a předně dbát na efektivitu nastavení Adwords a to včetně optimálního nastavení Remarketingu.
 • Mezi důležité prodejní kanály eshopů se řadí také srovnávače zboží (např. Heureka.cz a Zboží.cz), blogy, sociální sítě a dle vhodnosti i další marketingové kanály.  

Co tedy musíte udělat, aby Váš eshop více prodával ?

Bez vhodného marketingu a cílené propagace eshopu nebudou prodeje zboží z Vašeho ehopu dostatečné a eshop Vám nebude vytvářet dostatečný zisk.  Do Vašeho eshopu musíte přivézt vhodné relevantní návštěvníky, kteří právě hledají zboží, které Váš eshop nabízí.

 

10 + 1  krok, aby Váš eshop více prodával, aby Vám více vydělával.

Nastavte PPC kampaně, zejména Google AdWords. (Velmi důležitá je pravidelná správa kampaní, vyhodnocování efektivnosti a následná optimalizace.) Nastavte sbírání Remarketingových seznamů návštěvníků. Toto je vhodné udělat co nejdříve, abychom žádného návštěvníka neminuli a mohli se mu později připomenout vhodnou Remarketingovou kampaní.

Cíleně vylepšujte pozice Vašeho eshopu ve vyhledávačích. Průběžně řešte SEO eshopu. Pamatujte, že SEO je kontinuální, nikdy nekončící práce na eshopu, která zahrnuje mnoho různých úprav, které mají zvýšit návštěvnost z vyhledávačů.

Pravidelně pracujte na Copywritingu eshopu. Permanentně pište, vylepšujte produktové a další texty v eshopu, pracujte na označení obrázků (alt, title), na označování a popisech kategorií, atd.

Zaregistrujte Váš eshop do zbožových srovnávačů, minimálně do Google Merchant, Heureka.cz a Zbozi.cz. Ne vždy je tato forma marketingu efektivní. Především se vyplácí eshopům, které nabízejí nejnižší cenu, buď trvale nebo jen na některé akce.

Jsou-li vhodné tématické blogy, začněte tam o Vašem eshopu publikovat. Výhodné je založit si vlastní blog a články na něm publikovat. Popř. zaplatit kvalitním bloggerům.

Založte pro eshop Facebookovou stránku a pravidelně ji aktualizujte. Propojte FB stránku s eshopem. Zvažte účelnost a efektivitu použití placených kampaní na Facebooku a to  zejména s ohledem na sortiment zboží Vašeho eshopu.

Z přijatých objednávek, z dotazů, poptávek a přihlášení v eshopu sbírejte emailové adresy a vhodným emailingovým programem je zpracujte, posílejte aktuální nabídky, připomínejte se. A nezapoměňte ošetřit GDPR.

Zaregistrujte Váš eshop do Firmy.cz a také do dalších tématicky vhodných katalogů. Pokud použijete placené zápisy, pak je nutné pravidelně vyhodnocovat jejich efektivitu, protože ne vždy se  placený zápis v katalogu vyplatí.

Budujte značku eshopu (název domény). Vybudování značky, která bude zapamatovatelná, bude mít pro prodeje Vašeho eshopu veliký přínos. Získáte vyšší přímou návštěvnost, opakované nákupy, nákupy z doporučení a mnoho dalších výhod.

Pravidelně, pomocí Google Analytics vyhodnocujte návštěvnost Vašeho eshopu, sledujte chování návštěvníků, zjišťujte z jakých zdrojů návštěvníci přišli, vyhodnocujte splnění cílů a dosažené konverze pro každý zdroj návštěv. Na základě dat z  Google Analytics pak eshop a jeho marketing neustále upravujte a optimalizujte.

A pamatujte, že nejdůležitějším faktorem jsou emoce. Emoce každého návštěvníka způsobí utvoření si prvotního dojmu o Vašem eshopu. Kvalitní a efektivní eshop musí návštěvníka zaujmout max. do 3 vteřin. Jinak odchází a už se nevrátí.

 

A dál, ….. aby Váš eshop co nejvíce prodával.

Napište, zavolejte, mám mnoho zkušeností a vím, jak marketing Vašeho eshopu efektivně nastavit.

Umím efektivně řešit marketing eshopů, aby jejich prodeje byly co největší.

Neváhejte mne kontaktovat hned teď.

Seznámím se s Vašimi potřebami, s Vaší aktuální situací a navrhnu Vám optimální řešení.

Jak rozjet eshop aby nám vydělával.

Máme eshop, který je nainstalován, má nastaveny všechny potřebné parametry a je naplněn zbožím. Můžeme tedy začít prodávat, ale komu ?

Aby nám eshop začal prodávat naše zboží, musí splňovat tři základní podmínky.

 • Musí být k nalezení, návštěvníci internetu se o něm musí dozvědět

 • Při návštěvě musí okamžitě návštěvníka zaujmout, jinak návštěvník odejde.

 • Musí návštěvníka “přinutit” k akci, tj. udělat nákup.

Co bychom tedy měli udělat, aby návštěvníci internetu náš eshop našli ?

 • Zaregistrovat eshop do zbožových srovnávačů, minimálně do Zbozi a Heureka.

 • Zaregistrovat eshop “bezplatně” do Firmy.cz

 • Je-li vhodný tématický blog, měli bychom tam o našem eshopu začít publikovat.

 • Založit související Facebookovou stránku a propojit ji s eshopem.

 • Připravit PPC kampaně, dle uvážení je spustit, ale hlavně nastavit Remarketing a “sbírat” seznamy návštěvníků pro Remarketing. Je vhodné toto udělat co nejdříve, abychom žádného návštěvníka neminuli a mohli se mu později připomenout vhodnou Remarketingovou kampaní.

 • Průběžně řešit SEO eshopu a to jak in page tak out page faktory.

 • Z přijatých objednávek a z přijatých dotazů a přihlášení v eshopu “sbírat” mailové adresy a vhodným mailingovým programem je zpracovávat a posílat jim aktuální nabídky.

 • Pravidelně pomocí Google Analytics vyhodnocovat návštěvnost eshopu, zejména chování návštěvníků, zjišťovat z jakých zdrojů přišli, vyhodnocovat splnění cílů a dosažené konverze pro každý zdroj návštěv.

 • Na základě závěrů z vyhodnocení Google Analytics pak eshop a jeho marketing vč. SEO upravovat a optimalizovat. Průběžně řešit správu, aktualizace a optimalizaci všech výše uvedených bodů.

Jak na marketing eshopu.

Pro  eshopy je důležité mít své webové stránky optimalizované pro vyhledávače, využívat cenové srovnávače zboží a případně další online marketingové nástroje.

Pomocí vhodné kombinace mnoha poměrně složitých aktivit lze dosáhnout lepšího umístění vašich stránek ve vyhledávačích. Souhrnně se tento proces nazývá SEO optimalizací. Právě se zvyšováním přirozené návštěvnosti (SEO – search engine optimization) má mnoho českých e-shopů nemalé problémy, protože se o ni nezajímají jako o celek. Jakých problémů se nejčastěji dopouštějí  eshopy při zvyšování přirozené návštěvnosti z vyhledávačů?

 • Nezvládnutý redesign webu
 • Neefektivní cíle optimalizace
 • Nepovolené optimalizační techniky
 • Nedostatečná unikátnost
 • Špatné interní prolinkování
 • Zahození vydobytých pozic

Mezi velmi zásadní prodejní kanály se řadí také srovnávače zboží. Data do srovnávačů dodávají sami prodejci. Každý e-shop, který se chce objevovat ve výsledcích vyhledávání srovnávače zboží, se musí zaregistrovat a poskytnou databázi produktů ve formátu xml (Extensible Markup Language). XML je formát souboru určený k zápisu databáze, kde má každá položka konkrétní prvky. Srovnávačů českých e-shopů se nachází na internetu destíky. Mezi nejnavštěvovanější patří Heureka.cz a Zboží.cz.

E-shopy často také využívají PPC reklamy. Zde by obchody měly předně dbát na efektivitu PPC reklamy. Pokud pomocí PPC reklamy propaguje e-shop vícero produktů nebo služeb, je vhodné je mít uvnitř reklamního systému logicky strukturovány, aby obchodník dokázal efektivitu jednotlivých reklam vyhodnocovat. Důležité je rovněž správně nastavit cílovou stránku (Landing pages) a dobře pracovat s vyhledávacími dotazy. Častý omyl, kterého se dopouštějí správci PPC reklamy, je nepochopení rozdílu mezi klíčovým slovem a vyhledávacím dotazem. Klíčová slova, která se zadávají do reklamního systému se nemusí nutně rovnat vyhledávacím dotazům, které spouštějí zobrazování reklamy.